O podujatí

Milí bežeckí nadšenci,

sme radi, že napriek pandémii, s ktorou bojoval takmer celý svet, vás môžeme pozvať na Ružinovský kolotoč, kde sa môžete dobre zabaviť, zabehať si, povzbudiť iných, relaxovať a hlavne urobiť dobrý skutok . Zúčastnite sa aj vy športovo benefičného podujatia, ktoré sa uskutoční 21.8.2021. Či už si skúsený bežec alebo si chceš len po prvýkrát odbehnúť, si vítaný!

Budeme behať v parku Ostredky trate dlhé 5,5 km, 11km a detské behy. Rozhodli sme sa opäť spojiť s Asociáciou pomoci postihnutým - APPA, aby mal beh aj hlbší význam, pretože sa bude behať pre dobrú vec. Rozhodli sme sa venovať čo najviac finančných príspevkov  na pomoc pre Miroslava Adáseka, člena klubu APPA.

Miro príbeh: 

Adásek Miroslav, 32 rokov, Myjava

Volám sa Miroslav Adásek a bývam v Myjave. Do augusta 2020 som mal život, o akom som sníval. Skvelú prácu mestského policajta s výbornými kolegami, dlhoročnú partnerku, s ktorou sme oslávili prvý rok nášho synčeka, aktívne som sa venoval fitness a príležitostne som si rád zajazdil na bicykli.

V osudný deň, 04.09.2020, som si išiel s kamarátom zajazdiť na bicykli. Trasou po trávnatej ceste, sa mi vo vyjazdených koľajach, roztriasli riadidlá a narazil som do stromu. Náraz bol tak silný, že som si zlomil rebrá a 2 hrudné stavce, ktoré sa roztrieštili a poškodili miechu. Po prebratí sa z bezvedomia, som si necítil nohy, ostal som paralyzovaný. Nasledoval rýchly prevoz vrtuľníkom do nemocnice úrazovej chirurgie v Bratislave, kde má operovali, stabilizovali chrbticu a stavce. Po štyroch dňoch má previezli na chirurgické oddelenie v Myjave, kde som ležal do novembra, kým ma previezli do NRC Kováčová. Tam som začal s intenzívnejším cvičením a naučili ma sebestačnosti.

Napriek všetkým prekážkam sa snažím každý deň aktívne cvičiť, učím sa „chodiť“ v Bradlovom chodníku a využívam Motomed na pasívne cvičenie nôh.

Absolvoval som terapiu kmeňovými bunkami v Malackách, ktorej aplikáciou je možné dosiahnuť výrazné zlepšenie môjho zdravotného stavu. Terapiu by bolo vhodné opakovať, no však štátne zdravotníctvo ani v tomto pomoc neponúka.

Keďže od brucha dole zatiaľ nič necítim, chcel by som absolvovať pobyt v niektorom z rehabilitačných centier, kde by mi vedeli poskytnúť odbornú neurorehabilitáciu. Pobyt v takomto zariadení, nie je hradený zdravotnou poisťovňou a pre nás to je finančne náročné.

Viem, že v tejto ťažkej dobe, je veľa prosieb o pomoc. Ale napriek tomu skúšam zverejniť svoj príbeh, aby som bol bližšie k splneniu snov. Som plný odhodlania a síl bojovať. Bojovať hlavne kvôli môjmu synčekovi, pretože to zúfalstvo, bezmocnosť a bariéry, ktoré tu sú a ja len sedím, prizerám sa a v synových očkách vidím to prianie „ Tato poď, poď sa hrať“, na mňa už doľahlo a povedal som DOSŤ.

Bude to ešte dlhý boj, ale veríme, že to úspešne dobojujeme aj vďaka vám. Preto by sme vás chceli poprosiť o finančnú pomoc, ktorá mi môže priniesť výrazné zlepšenie zdravotného stavu. Som vďačný za ľudí, ktorí nám prichádzajú do života so snahou pomôcť. Jedného dňa prídem sám „po vlastných“, so synom v náručí, stisnúť vám ruku a povedať ĎAKUJEM.

Všetkým vám zo srdca ďakujeme za finančnú pomoc. Veľmi si to vážime.

Miro, Eva a syn 


Informácie:

Celé podujatie bude mať technické zázemie pre účastníkov behu v reštaurácii Planetka, kde bude prebiehať aj registrácia. Celá športová časť bude prebiehať v Parku Ostredky.

Profil pretekov - beh:

Všetky potrebné informácie sa dozviete v časti ,,Propozície‘‘.

Kategórie beh:

Muži 5,5 km a 11 km:

M39 - do 39 rokov

M40 - 40 až 49 rokov

M50+ - nad 50 rokov

Ženy 5,5 km a 11 km:

Z39 – do 39

Z40 – 40 až 49 rokov

Z50 – nad 50 rokov

Deti a mládež do 15 rokov - bez registrácie.

3-4 – 200m

5-6 – 400m

7-8 – 600m

9-10 – 1100m

11-12 – 1100m

13-15 – 2200m