Komu pomáhame?

Milí bežeckí nadšenci,

sme radi, že napriek pandémii, s ktorou bojoval takmer celý svet, vás môžeme pozvať na Ružinovský kolotoč, kde sa môžete dobre zabaviť, zabehať si, povzbudiť iných, relaxovať a hlavne urobiť dobrý skutok . Zúčastnite sa aj vy športovo - benefičného podujatia, ktoré sa uskutoční 10.09..2022. Či už si skúsený bežec alebo si chceš len po prvýkrát odbehnúť, si vítaný!

Budeme behať v parku Ostredky trate dlhé 5,5 km, 11km a detské behy. Rozhodli sme sa opäť spojiť s Asociáciou pomoci postihnutým - APPA, aby mal beh aj hlbší význam, pretože sa bude behať pre dobrú vec. Rozhodli sme sa venovať čo najviac finančných príspevkov  na pomoc pre Sabínku Šichtovú, členku klubu APPA.

Sabínka Šichtová, 4 roky, Žilina

Sabínka sa narodila predčasne, akútnou sekciou v 29. týždni. Prvé týždne jej života boli veľmi ťažké. Bojovala s infekciami, zápalom mozgových blán, dýchali za ňu prístroje, a mala problémy s obličkami. Jej predčasný príchod priniesol mnoho ďalších problémov. Prvé tri mesiace života strávila v nemocnici. Sabínka je však veľká bojovníčka. Dokázala nám to už na neonatológii, keď sa pasovala so všetkými problémami. Ani lekári neverili tomu, že si ju raz zoberieme domov. Veľa toho zvládla.

Neskôr malej bojovníčke diagnostikovali kvadruparetickú formu detskej mozgovej obrny, ktorá jej zasiahla najmä nožičky. Sabínka poctivo cvičí už od svojich troch mesiacov každý deň, niekoľkokrát za deň, doma, a samozrejme aj v rehabilitačných centrách.

Sabínka má skrátené svaly a šľachy, spasticitu (zvýšené svalové napätie), a preto len cvičenie doma nie je postačujúce. Musíme ešte veľa pracovať na tom, aby ju nožičky viac poslúchali, aby sa jej stav nezhoršoval a nemala bolesti a hlavne, aby napredovala.

Sabínka má veľké predpoklady na to, aby sa zaradila medzi zdravé deti v škôlke. No, na to je treba veľa síl, cvičení a hlavne rehabilitácií. Odhodlanie a chuť jej nechýba. Rehabilitácie sú finančné veľmi náročné. Snažíme sa ako môžeme, no všetky pobyty, terapie sú veľmi nákladné. Ročne je to niekoľko tisíc eur. 

Všetkým vám zo srdca ďakujeme za finančnú pomoc. Veľmi si to vážime.